Od začátku jsme poslali na dobré účely již


Na aktuální projekty vybráno

40000


les psích duší - srdcová záležitostvítejte v lese psích duší

Tématem naší druhé výzvy byla příroda. Popravdě jsme tipovali spoustu možných projektů, ale tento by nás nenapadl. 

Jako projev úcty a vzpomínky na svého zvířecího miláčka zasadit strom. 

Zní to jako pohádka pro všechny milovníky tlapek. Za vším ale stojí tvrdá dřina, odhodlání a neskutečná trpělivost.

Vítejte v lese psích duší. Oáze klidu a pokoje. A to nejen pro čtyřnohé mazlíčky, ale také pro volně žijící zvěř, která tento "resort" využívá k odpočinku.

Opět nás nepřestane překvapovat vřelost a přístup majitelů, kteří nic neočekávají a o nic neprosí. Přesto jsou rádi za každou pomoc, které se jim dostane. Pokud chcete pomoci také, není nic jednoduššího, než přispět na transparentní účet zvolenou částkou, nebo koupí trička.


LÉPE BYCHOM Tento projekt nepopsali

A ani se o to nebudeme pokoušet. S dovolením budeme citovat přímo majitelku, která má nejen dar pomáhat, ale i popisovat :)

"Ještě jednou obří díky.

Protože zde sucha byla od r. 2012, kdy se založil LPD, podařil se nám za přispění pejskařů pořídit vrt, altán na zachycení dešťovky a snili jsme o retenční rýze, podloží je jíl, tudíž přírodní úschovna:-) vody. Nebo rybníček.

Náš z.s. na počest dárců Kaisermanova fondu zasadí nádherný, český strom klokoč. Pro včely ráj a z těch jeho kuliček se dřív vyráběly růžence. Strom už snad z přírody vymizel.

Náš projekt je velmi pestrý, aby si zde každý našel i v budoucnu své. Je částečně jedlý, moruše, oskeruše, jabloně, třešně, švestky, ořešáky a další + listnáče, břízy, borovice a malý počet smrků. Náš pozemek má hodně pramenů, které kupodivu jsou stále silné. Okolní les je vykácený a prameny zmizely.
I unavený pocestný si zde může odpočinout a časem se posilnit:-).

Divoká zvířata zde mají nejen kde zalehnout, mít mláďata, ale i pastvu po celý rok. V zimě slupnout hodně nových semenáčků, co už zde vyrostly. Stromečky, co přežijí, tak mají svou rodinu, co je podrží, když dojdou újmy. Stromy si totiž předávají cukr. Dokonce i adoptují.

Příroda je dokonalá. Tahle je jen 15000m2, ale stále dokazuje, že vše děláme správně. Žijí a rostou tu i chráněnci:-) Já osobně říkám, že LPD přitahuje hodné lidi, letos jsme tak měli i Vámi Ježíška 3 x. Karavan, kde můžeme se na chvilku schovat, mít tam nářadí, kubíková nádrž a nyní tahle pomoc."

    Každý jeden z nás může pomoci!