Od začátku jsme poslali na dobré účely již


Na aktuální projekty vybráno

40000


Útulek Dogsy - zkusíme opravit střechuProč jsme si vybrali tento projekt?

Srdce. Obrovské srdce, které mají tyto dámy. Nikdo jiný by totiž nevěnoval tolik času, úsilí a peněz do přestavby vepřína na azyl pro opuštěná zvířata.

My všichni máme obrovské štěstí. Máme domov, nebo většinou někoho kdo se o nás dokáže postarat. Téměř všechna zvířátka zde takové štěstí neměla. 

Buď je někdo "odložil", nebo rovnou vyhodil. Každý tvor má mít právo na život a na domov. Ať to bude tento dočasný, nebo u nějakých dobrých lidí trvalý.

My umíme poslat peníze, ale tady umí vytvořit podmínky pro krásný a spokojený život. 

Proto jsme vybrali tento projekt za pomoci stovek lidí na Facebooku, za což jim ještě jednou srdečně děkujeme.


Seznamte se s dogsy

Jsme dvě normální ženský, které svedla dohromady láska ke zvířatům. Poznaly jsme se při záchraně nalezeného štěněte a od té doby to spolu táhneme, zachraňujeme a pomáháme všem zvířatům, která to potřebují.

Našimi svěřenci jsou hlavně psi, kočky, ale pomohly jsme už i ovcím, koze, koním a králíčkům. Rády bychom vybudovaly azyl pro zvířata v nouzi. Za tímto účelem byl zakoupen objekt bývalého vepřína v Jestřebí.

Objekt je nutno celý zrekonstruovat včetně kompletní elektroinstalace, vody a dalších stavebních úprav. Zatím fungujeme formou dočasných péčí, kdy nalezená zvířata máme u sebe doma nebo je umístíme k dobrovolníkům.

Výhodou dočasné péče je, že dočasný pečovatel každodenním kontaktem se zvířetem lépe pozná jeho charakter, a i pes nebo kočka je v domácím prostředí spokojenější, vyrovnanější a snáze se pak adaptují i v nových rodinách.

Náš spolek Útulek Dogsy byl založen za účelem pomoci psům v nouzi, ale vzhledem ke skutečnosti, že se k nám dostala už i jiná domácí zvířata, rozšířily jsme tedy okruh naší pomoci.

Za tímto účelem byl zakoupen objekt bývalého vepřína v Jestřebí, kde bychom rády vybudovaly azylové místo pro zvířata v tísni. Místo, kde se areál nachází je pro tento účel jako stvořené, velký pozemek na polosamotě, kolem louky, les, velká budova, kterou je ovšem notné kompletně zrekonstruovat. Je potřeba kompletní elektroinstalace, rozvod vody, topení, výměna oken, podlahy, vše bude dost finančně nákladné.

Zatím vyřizujeme veškeré podklady, projektovou dokumentaci a další povolení. Rády bychom vybudovali areál, který by co nejvíce zvířátkům připomínal domácí prostředí a aby v něm čekání na nový domov pro ně bylo co nejpříjemnější.

Chtěly bychom spolupracovat se školkami a školami a učit děti starat se a pečovat o zvířata a vlastně, tak umožnit dětem, které nemůžou mít své vlastní zvíře, kontakt s nimi.

    Každý jeden z nás může pomoci!